خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
راهنماي گردشگري ماكائو راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري ماكائو

درباره ماكائو :

ماكائو شبه جزيره‌اي در درياي جنوبي چين است. تا همين سال‌هاي نزديك مستعمرهٔ پرتغال بود ولي اكنون بخشي از خاك جمهوري خلق چين است.جزيره كوچكي در نزديكي شهر جوخاي واقع در جنوب چين و در مجاورت هنگ كنگ است كه از ۶ مايل مربع مساحت و ۴۵۰ هزار نفر جمعيت برخوردار مي‌باشد.

ماكائو (Macau) واقع است در جنوب شرق آسيا، جنوب چين و استان گوانگ دونگ، مركز مامائو، شهر ماكائو با ۱۲۰ هزار نفر جمعيت مي‌باشد. مساحت ماكائو ۱۶ كيلومتر مربع و جمعيت آن ۴۵۷ هزار نفر است. ماكائو نيز مانند هنگ كنگ از بنادر آزاد اداري - تجاري چين محسوب شده و مستقل نمي‌باشد و با نام (Special Administrative Region) شناخته مي‌شود.

اگر چه ماكائو به قمارخانه‌هاي آن شناخته مي‌شود و در آن بسياري قمارخانه وجود دارد اما ماكائو داراي جاذبه‌هاي تاريخي هم هست ماكائو داراي كليساها، معابد، قلعه‌ها و ساختمان‌هاي قديمي است كه تلفيقي از فرهنگ اروپايي و چيني در كنار يكديگر است و جاذبه اي زيبا را بوجود مي‌آورد .

پايتخت : ندارد

زبان رسمي : چيني و پرتغالي

واحد پول : پاتاكا

پيش شماره : 00853

آب و هوا : ماكائو داراي آب و هواي نيمه گرمسيري و مرطوب با ميانگين رطوبت نسبي بين 75 نت 90 درصد مي باشد كه مشابه استانهاي جنوبي كشور چين مي باشد آب و هواي اين منطقه تا حد زيادي تحت تاثير بادهاي موسمي منطقه جنوب شرق آسيا مي باشد و تفاوت دما در تابستان و زمستان قابل توجه است. متوسط دماي سالانه ماكائو 22.7 درجه سانتيگراد است و يائيزماه گرمترين ماه با 28.9 و پائين ترين درجه حرارت در دي ماه با 15 درجه سانتيگراد مي باشد كه با اين تفاصيل كشور ماكائو را به منطقه اي براي بازديد چهار فصل تبديل نموده است.ماكائو مقدار بارش بالائي مي باشد.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت ماكائو، زبان رسمي ماكائو، واحدپول ماكائو، پيش شماره ماكائو، آب وهواي ماكائو،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۳:۰۹:۰۳ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

پارك خورشيدي سون يات سن درماكائو

پارك خورشيدي سون يات سن درماكائو

پارك خورشيدي سون يات سن (sun yat sen park macau) به مساحت 70.000 متر مربع واقع در شمال ماكائو در امتداد مرز با Zhuhai ، چين است. اين پارك در سال 1987 ايجاد شد و به مناسبت دوستي بين چين و پرتغال داس پتس نام گذاري شد.


برچسب‌ها: پارك خورشيدي سون يات سن درماكائو، پارك خورشيدي سون يات سن، پارك سون يات سن،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۳:۰۶:۵۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>