خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
راهنماي گردشگري گرجستان راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري گرجستان

درباره گرجستان :

گُرجِستان  (با نام بين‌المللي "Georgia") كشوري است در قفقاز كه بين درياي خزر و درياي سياه قرار گرفته است.
گرجستان يكي از كشورهايي است كه در هر دو قارهٔ اروپا و آسيا قرار داشته و يكي از اهداف مقامات سياسي تفليس پايتخت گرجستان، عضويت در اتحاديه اروپا و ناتو است. كه گرجستان در حال حاضر عضو ناظر در اتحاديه اروپا و ناتو مي باشد و همكاري هاي زيادي با اين دو سازمان دارند لازم به ذكر است كه كليه قوانين گرجستان مانند قوانين اتحاديه اروپا است.
مردم بومي گرجستان، مردم گرجي مسيحي ارتدكس و پيرو كليساي ارتدكس گرجي هستند. گرجي‌ها به زبان گرجي سخن مي‌گويند كه زبان رسمي كشور گرجستان است و با الفباي گرجي نوشته مي‌شود كه يكي از چهارده الفباي موجود در جهان مي‌باشد.
ديرينگي زندگي انسان در گرجستان به ۱٬۸۰۰٬۰۰۰ (يك ميليون و هشتصد هزار) سال پيش مي‌رسد كه گروهي از انسان‌هاي نخستين موسوم به انسان گرجي در آن مي‌زيسته‌اند. گرجستان يكي از قديمي ترين كشورها و يكي از غني ترين فرهنگ ها را داراست .
گرجستان در زمان باستان با نام ايبريا شناخته مي‌شده است و امروزه در اكثر زبان‌ها با اشكال گوناگون واژهٔ يوناني "گِئُرْگيا" (Georgia به معناي "كشاورزي") شناخته مي‌شود.

پايتخت گرجستان : (و بزرگترين شهر)  تفليس
واحد پول گرجستان : لاري  (GEL)
زبان رسمي گرجستان : گرجي

پيش شماره : 00995

آب و هوا : تنوع آب و هوايي واقعا در اين كشورشگفت انگيز است. رشته كوههاي ميان مرز گرجستان و روسيه همچون سدي در برابر سرماي وحشتناك روسيه است. سرزمين گرجستان از نظر اقليمي منحصر به فرد است، يعني هر چهار فصل سال ديده مي‌شود به طوري كه در يك زمان در كناره‌هاي درياي سياه هواي تابستاني فرماست؛ اما قلل قفقاز بزرگ همچون كازبگي و ساير كوه‌ها، از برف ضخيم پوشيده شده‌اند. در مجموع آب و هواي گرجستان تابعي است از موقعيت جغرافيايي اين سرزمين، توده‌هاي هواي اشباع شده از بخارات آب درياي سياه از سمت غرب وارد دالان قفقاز و در گرجستان غربي باعث بارندگي متناوب مي‌شود و با از دست دادن نسبتي رطوبت از رشته كوه‌هاي سورامي، مسختي و ارسياني وارد گرجستان شرقي مي‌شود.شايد به همين دليل است كه گرجستان شرقي بارندگي كمتري را دريافت مي‌كند و آب و هواي آن خشك تر است.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت گرجستان، زبان رسمي گرجستان، واحد پول گرجستان، پيش شماره گرجستان، آب وهواي گرجستان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۲:۵۰:۴۳ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

قلعه زيباي ناريكلا در تفليس گرجستان

قلعه زيباي ناريكلا در تفليس گرجستان

قلعه ناريكلا ( زبان گرجي ) يا نارين قلعه ( زبان پارسي ) يكي از ديدني هاي گرجستان و نماد تاريخي اين كشور است كه در شهر تفليس قرار دارد و كه از قرن 4 ميلادي تا كنون همچنان پابرجاست. اين قلعه كه بنا به نقلي توسط شاه عباس ساخته شده يا توسط او بازسازي و مورد استفاده قرار گرفته يكي از جاذبه هاي ديدني درمراكش است كه در شب نمايي بسيار زيبا دارد.


برچسب‌ها: قلعه زيباي ناريكلا در تفليس گرجستان، قلعه زيباي ناريكلا، قلعه زيباي ناريكلا در تفليس،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۲:۵۰:۱۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر ساحلي باتومي در گرجستان

شهر ساحلي باتومي در گرجستان

شهر باتومي با برخورداري از سواحلي زيبا و ديدني يكي از مقاصد اصلي گردشگري در حاشيه درياي سياه و قفقاز محسوب مي شود. اكثر سواحل شهر باتومي سنگي بوده و براي استفاده از سواحل شني بايد از شهر خارج شويد. باتومي را مي توان يكي از زيباترين و توريست پذيرترين بنادر و شهر هاي قفقاز ناميد. در سال هاي اخير دولت گرجستان با برنامه ريزي هاي توريستي عالي اين شهر را با تمام زيبايي هايش به دنيا معرفي كرده است.


برچسب‌ها: شهر ساحلي باتومي در گرجستان، شهر باتومي، باتومي، شهر باتومي گرجستان،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۲:۴۸:۵۸ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>