خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
راهنماي گردشگري تونس راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري تونس

درباره تونس :‌

تونِس نام كشوري در شمال آفريقا و جنوب درياي مديترانه است كه از غرب با الجزاير و از شرق و جنوب با ليبي هم‌مرز است. پايتخت اين كشور شهر تونس است.تونس سرزميني گرم و خشك است. بخش دروني آن از بيابان‌هاي سنگلاخي و بخش جنوبي آن نيز از شنزارها پوشيده شده، اما كرانه‌هاي شمالي آن نسبتاً حاصلخيز و پوشيده از جنگل است. در شمال غربي تونس كوه‌هايي كم‌ارتفاع (دنبالهٔ شرقي رشته‌كوه‌هاي اطلس) وجود دارند. تونس هم‌چنين داراي چند درياچهٔ فصلي زمستاني است كه تابستان‌ها خشك و پوشيده از نمك هستند. و با توجه به تاثير مطلوب درياي مديترانه و ارتفاع كوه‌هاي شمالي از آب و هواي معتدل دريايي برخوردار مي‌باشد و خوش آب وهواترين كشور شمال آفريقاست. شهر تونس در منطقه‌ي جلگه‌اي شرق و شمال شرقي اين كشور در انتهاي خليج تونس قرار گرفته و از آب و هواي بسيار معتدل برخوردار است.

پايتخت تونس :  تونس

زبان رسمي تونس : عربي

واحد پولي تونس : دينار تونس

پيش شماره : 00216

آب و هوا : تونس سرزميني گرم و خشك است. بخش دروني آن از بيابان‌هاي سنگلاخي و بخش جنوبي آن نيز از شنزارها پوشيده شده، اما كرانه‌هاي شمالي آن نسبتاً حاصلخيز و پوشيده از جنگل است. در شمال غربي تونس كوه‌هايي كم‌ارتفاع وجود دارند. تونس هم‌چنين داراي چند درياچهٔ فصلي زمستاني است كه تابستان‌ها خشك و پوشيده از نمك هستند. وبا توجه به تاثير مطلوب درياي مديترانه و ارتفاع كوه هاي شمالي از آب و هواي معتدل دريايي برخوردار مي باشد و خوش آب وهواترين كشور شمال آفريقاست.شهر تونس در منطقه ي جلگه اي شرق و شمال شرقي اين كشور در انتهاي خليج تونس قرار گرفته و از آب و هواي بسيار معتدل برخوردار است.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت تونس، زبان رسمي تونس، واحدپول تونس، پيش شماره تونس، آب وهواي تونس،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۸:۳۵ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر بندري سيدي بو سعيد در تونس

شهر بندري سيدي بو سعيد در تونس

سيدي بوسعيد شهركوچك و بسيار زيبايي است كه در20 كيلومتري پايتخت قرار دارد كه يكي از نقاط توريستي معروف اين كشور به شمار مي رود . رنگ آبي ديوارها, بافت سنتي و نزديكي به ساحل اين دهكده را به يكي از مناطق گردشگري تونس تبديل كرده است.


برچسب‌ها: شهر سيدي بوسعيد، سيدي بوسعيد، سيدي بوسعيد تونس،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۷:۱۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>