خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
راهنماي گردشگري بالي راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي گردشگري بالي

درباره جزيره بالي :

بالي جزيره‌اي است واقع در كشور اندونزي كه از مراكز گردشگري مهم جهان به شمار مي‌رود.بالي جزيره خدايان، جزيره كوچكي از بزرگترين مجمع الجزاير جهان و بزرگترين كشور مسلمان جهان يعني كشور اندونزي است. اين جزيره دو اقيانوس آرام و اقيانوس هند را به هم پيوند داده است و در نتيجه اين وصلت خود از آب و هواي بسيار متفاوتي برخوردارگرديده است و مثل بسياري از جزاير ديگراندونزي ، دنياي مخصوص به خودش را دارد. دنيائي كه نام اين جزيره را در فهرست برترين مقاصد گردشگري جهان قرار داده است.

اين جزيره جمعيتي حدود سه ميليون نفر و مساحتي بالغ بر ۵۶۲۰ كيلومتر مربع را پوشش داده است،

هر فصل از سال كه باشد خورشيد هر روز حوالي 6 بامداد در جزيره بالي طلوع ميكند. اين جزيره كوچك و سرسبز اندونزي يكي از اماكن اكو گردشگري بسيار جذاب جهان و قاره آسيا است كه در هر زماني از سال تعداد بسيار زيادي گردشگر به آن سفر مينمايند.

جزيره اندونزيايي بالي داراي گنجينه‌هاي بسياري است: طبيعت زيبا، پوشش گياهي متنوع ودنياي منحصربه‌فرد زير آب، شاليزارهاي پلكاني برنج ، رودها و آبشارها. اما گنجينه ويژه جزيره بالي سنت‌ها و رسوم اين جزيره است كه در قبال فستيوالهاي گوناگوني پذيراي گردشگران مي باشد.

فواصل هوايي اين جزيره تا جاكارتا حدود 2 ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بين پروازي در شهرهاي دوحه ، كوالالامپور ويا سنگاپور حدود 15 ساعت مي باشد.

زبان رسمي : اندونزيايي

واحد پول :روپيه

پيش شماره : 0062

آب و هوا : از آنجايي كه بالي در منطقه استوايي قرار گرفته در تمامي طول سال درجه حرارت آن مابين20 درجه در شب تا 33 درجه در روز متغير است. اما وزش بادهاي غربي كه حامل گرما و رطوبت اقيانوس هند مي باشند باعث مي گردد تا از ماه دسامبر تا ماه مارس اين جزيره شاهد بارش هاي متوالي باشد.

زمستان نيز در بالي متفاوت است ، از ماه ژوئن تا سپتامبر بادهاي سرد اقيانوس آرام جزيره بالي را تحت تاثير قرار داده و زمستان نيمكره جنوبي را با خود به ارمغان مياورد . در اين فصل روزها دما معتدل و شب ها خنك مي گردد ميزان رطوبت كاهش يافته و اغلب روزها آفتابي خواهد بود.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت بالي، زبان رسمي بالي، واحدپول بالي، پيش شماره بالي، آب وهواي بالي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۵:۴۷ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

معبد لوط (Tanah Lot) در بالي

معبد لوط (Tanah Lot) در بالي

معبد لوط يا تانالوت از معابد افسانه اي بالي به شمار مي آيد. اين معبد در ۴۵ كيلومتري كوتا و در سواحل غربي جزيره بالي بر فراز شبه جزيره كوچكي كه به هنگام مد ارتباط خود را با خشكي از دست داده و تبديل به جزيره اي زيبا مي گردد واقع شده است.


برچسب‌ها: معبد لوط، معبد لوط بالي، لوط، معبد لوط يا تانالوت،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۵:۰۴ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

شهر ديدني اوبد در بالي

شهر ديدني اوبد در بالي

شهر اوبد ( Ubud ) در 35 كيلومتري شمال شرق فرودگاه بين المللي جزيره بالي  قرار گرفته است.. اوبد حدود 200 تا 300 متر بالاتر از سطح دريا واقع گرديده و توسط مزارع برنج احاطه شده است كه همين امر باعث شده به طرز محسوسي خنك تر از ديگر نواحي توريستي بالي باشد.


برچسب‌ها: شهر اوبد، شهر ديدني اوبد، شهر اوبد در بالي، شهر ديدني اوبد بالي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۴:۰۷ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

پارك ملي برات بالي

پارك ملي برات بالي

پارك ملي برات بالي در جزيره بالي، شايد زيبا ترين بهشت طبيعي باشد كه نوك غربي جزيره بالي است، يعني در كنار اقيانوس هند و در مكاني كه از منطقه شهري دن پاسار و هياهوي سواحل بالي دور است. به همين دليل به پارك ملي برات بالي، اصطلاحاً پارك ملي غربي بالي نيز گفته مي‌شود.


برچسب‌ها: پارك ملي، پارك ملي بالي، پارك ملي برات بالي، پارك برات بالي،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۲:۵۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>