خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
راهنماي گردشگري هلند راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

راهنماي سفروگردشگري-طبيعت گردي-جاذبه هاي گردشگري و توريستي

پارك وندل يا فوندل در آمستردام (Vondelpark)

يكي از بزرگترين و معروف ترين پارك هاي آمستردام، پارك وندل يا فوندل مي باشد كه مأمني ويژه براي دوري از شلوغي شهر است. پارك وندل با 140 سال قدمت و با مساحت 47 هكتار در قلب آمستردام سالانه حدود 20 ميليون بازديد كننده دارد.

پارك وندل در سال 1865 ميلادي به عنوان محلي براي اسب‎سواري وگردش افتتاح گرديد و در سال 1877 ميلادي وسعت اين پارك به مساحت 47 هكتاري كنوني گسترش پيدا كرد. چمن هاي اين پارك به عنوان زمينه ورزشي و  مسيرهاي دوچرخه سواري مورد استفاده قرار مي گيرد. اين پارك داراي شش محوطه بازي و يك زمين بازي بزرگ است.


برچسب‌ها: پارك وندل يا فوندل در آمستردام (Vondelpark)،


ادامه مطلب
تاريخ : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۲:۲۵:۳۸ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

راهنماي گردشگري هلند

درباره هلند :

هلند يكي از كشورهاي اروپاي غربي است كه به كشور آسياب‌هاي بادي، دوچرخه، پنير و گل لاله مشهور است. اين كشور با كشورهاي آلمان و بلژيك همسايه است.هلند كشور هنرمندان هم هست. بسياري از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در اين كشور زندگي مي‌كردند.تقريبا 20 درصد از مساحت هلند را آب تشكيل مي‌دهد. در عين حال پايين بودن ارتفاع مناطق خشكي آن نسبت به سطح دريا باعث شده هلندي‌ها سدهاي زيادي احداث كنند. 25درصد مساحت آن، از عقب نشيني و  خشك شدن آب دريا ، تشكيل شده است. هلند كوه ندارد و ارتفاع بلندترين تپه در جنوب اين كشور ۳۲۲ متر است.حكومت هلند پادشاهي مشروطه ‌است كه در آن شاه يا ملكه به عنوان رئيس حكومت، نقش چنداني در سياست ندارد. ملكه آن در حال حاضر بئاتريس ويلهلم يناآرمگارد است. هلند در سال 1581 استقلال يافت و روز ملي آن 30 آوريل است. اين كشور از بزرگترين توليدكنندگان لبنيات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادير زيادي گندم، جو و سيب‌زميني از مزارع اين كشور به دست مي‌آيد.اكثر صنايع هلند، در شهر بندري روتردام ‌در جنوب غربي هلند متمركز شده‌اند. بندر روتردام دومين شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسكله‌هايي كه دارد، بزرگ‌ترين بندر اروپا نيز به شمار مي‌رود.

 پايتخت هلند : آمستردام

زبان رسمي هلند : زبان هلندي

واحد پول هلند : يورو

پيش شماره : 0031

آب و هوا : هلند سرزميني پر باران است با زمستانهاي طولاني و تابستانهاي كوتاه و ملايم. بادهاي تند بخصوص در مناطق ساحلي از ويژگيهاي جوي آن است و سيلابهاي موسمي تهديدي هميشگي اما كنترل شده براي اين سرزمين كوچك محسوب مي‌شوند. تابستان‌هاي هلند از نظر آب و هوا متعادل تر است. زمستان‌هاي هلند سرد و پر بارش و يخبندان است ولي به دليل كم ارتفاع بودن زمين در هلند آب و هوا با وزيدن باد تغيير مي‌كند.

منبع: سايت راهنماسفر


برچسب‌ها: پايتخت هلند، زبان رسمي هلند، واحدپول هلند، پيش شماره هلند، آب وهواي هلند،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۸:۲۰ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)

دهكده زيباي گيتورن، ونيز هلند

دهكده زيباي گيتورن، ونيز هلند

روستاي گيتورن در كشور هلند يكي از زيباترين و معروفترين مناطق گردشگري در جهان به شمار مي آيد. آنچه اين روستاي زيبا را از ميليونها روستاي موجود در جهان متمايز كرده، نبود خيابان در آن است و تمام حمل و نقل آن با استفاده از راه هاي آبي امكان پذير است اطراف اين روستاي زيبا را درياچه هاي كوچك و بزرگ پوشانده اند كه زيبايي آن را دوچندان مي كنند.


برچسب‌ها: دهكده زيباي گيتورن، ونيز هلند، دهكده زيباي گيتورن، گيتورن، روستاي گيتورن،


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۰۳:۲۷:۳۱ | نویسنده : راهنماسفر | نظرات (0)
[ ۱ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>